Обговорення

1. Інформація від 20.02.2020 р.

щодо обговорення проект Закону України «Про внесення змін до конституції України (щодо децентралізації влади) №2598 від 13.12.2019р.

На виконання доручення Президента України та листа офісу Президента України від 12.02.2020 № 04-01/369 на адресу сільської ради 20.02.2020р. було направлено лист  № 9-7/8-584 від 19.02.2020 р. для широкого обговорення проект Закону України «Про внесення змін до конституції України (щодо децентралізації влади) №2598 від 13.12.2019, який вноситься Президентом України.

"Метою запропонованих змін є зміцнення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, підвищення ефективності системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити оптимальні умови для реалізації прав і свобод людини на рівні громади, округу та області, сприяння подальшому розвитку форм безпосередньої демократії та децентралізації влади, визначення раціональної просторової основи організації влади для забезпечення децентралізації, доступності та якості надання адміністративних послуг, посилення спроможності та відповідальності громад за свій розвиток, створення передумов стійкого розвитку територій. Запропоновані зміни відповідають встановленій у статті 2 Конституції України унітарній формі державного устрою. Змінюються окремі положення Конституції України щодо адміністративно- територіального устрою. Зокрема, пропонується запровадити такий перелік адміністративно- територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України. Передбачається законодавче врегулювання питань адміністративно-територіального устрою України, зокрема порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж, найменування і перейменування громад, округів, областей, а також порядку утворення, найменування і перейменування та віднесення поселень (сіл, селищ, міст) до відповідної категорії. Закріплюється, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом. Змінами до розділу XI «Місцеве самоврядування» пропонується закріплення місцевого самоврядування як права та спроможності громади_безпосередньо або через органи та її посадових осіб вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. При цьому громада визначається як первинний суб'єкт місцевого самоврядування і юридична особа."

З зазначеним проектом Закону можна ознайомитись тут:

Проєкт змін https://rada.info/upload/users_files/04336636/a7df6f782351e183f55b89eed8246d29.docx

Порівняння змін https://rada.info/upload/users_files/04336636/c75176cdca7686d74a1f55d56e6b607c.docx

У разі пропозицій звертатись до сільської ради