Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Ганусівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336636) був реорганізований і увійшов до складу Новопсковської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Інформація про Ганусівську сільську раду

Ганусівська сільська рада розташована за 180 км від м. Луганська. У підпорядкування ради входить села: Ганусівка, Пантюхине та хутір Солоне.  Загальна площа території сільської ради складає 7117 га. Село Ганусівка є адміністративно-територіальним центром Ганусівської сільської ради, назва села походить від трави «ганус», яку місцеві жителі добавляють при випічці хліба. 

Ганусівська сільська рада розташована в північно-східній частині Новопсковського району. Про село Ганусівку вперше згадується в офіційних документах перепису населення, яке проводилося в 1736 році. Отже відомо, що село Ганусівка засноване ще до 1736 року переселенцем зі слободи Новобіла Василем Тимофійовичем на прізвище Ганус. Спочатку село відносилося до Слободо-Української губернії, а з 1823 року село Ганусівка приєдналось до Пантюхинської волості Старобільського повіту Харківської губернії.

У 80-х роках ХVІІІ ст.. населення села значно збільшилося і село розширило свої межі. Територія була вільна від панщини, селяни працювали на власних ділянках, займаючись землеробством та скотарством. У 1925 році в Ганусівці створено перший ТСОЗ, а з 1929 року в селі були створені два колгоспи: ім.Куйбишева та ім. Будьоного. В кінці 30-х років колгоспи об’єднались, в селі залишився колгосп ім. Будьоного на чолі з Рикалом Олексієм Сидоровичем. Напередодні Великої Вітчизняної війни колгосп очолив Поволоцький Павло Іванович. Основний тягар праці ліг на плечі жінок, стариків та підлітків. У 1942 році на території села діяв підпільний шпиталь, який заснувала Ганус Степанида Петрівна разом зі своїми подругами. У сільській хаті дівчата ховали та надавали першу медичну допомогу пораненим радянським бійцям. На території сільської ради є Герой Радянського Союзу – Сіврюк Іван Полікарпович, який брав участь у боях за оборону Керчі, Феодосії, Сімферополя, Севастополя, Кавказу, Сталінграду, приймав участь у визволенні Білорусії, Польщі, Берліну та був нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями «За відвагу», «За оборону Севастополя», «За оборону Сталінграда», а 29 червня 1945 року йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

В центрі села розташований меморіал загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, де викарбовано 217 прізвищ односельчан, які не повернулися з поля бою, а також могила, де захоронені воїни радянської армії, які загинули за визволення Ганусівки у 1941 – 1943 роках. Біля цього меморіалу кожного року 9 Травня односельці, гості вшановують пам’ять загиблих воїнів, а прикордонники Східного регіонального управління Луганського прикордонного загону прикордонного поста « Ганусівка» несуть почесну варту.

Післявоєнні роки населення села продовжувало виконувати тяжку роботу, трактористами працювали жінки: Мершева М.О., Мершева С.О., ланковою була Кравченко В.Т., яка працювала разом зі Василенко Г,П., Вінник М.Р.

У післявоєнні роки Ганусівську сільську раду очолював Мершевий Іван Олексійович, пізніше Сіврюкова Анастасія Лук’янівна, Мельник Сергій Семенович.

З 1977 по 1985 рік сільську раду очолював Скнарін Василь Іванович, який вніс вагомий внесок у розвиток художньої самодіяльності на селі. Пізніше сільську раду очолювали Рикало Василь Іванович, Прийменко Володимир Михайлович, Мершевий Віктор Володимирович, Гальченкова Євдокія Іванівна, Плис Віталій Іванович. Добру пам’ять про себе залишив Прийменко Володимир Михайлович, як непосидючий, клопітливий господар. Буйно цвіте і по цей день садок біля тракторної бригади, зеленіють ялинки в центрі села, посаджені завдяки невтомному керівнику.

З 1978 по 2000 роки господарством керував Приколота Михайло Лазарович. В період підйому сільського господарства в Радянській Україні в колгоспі « Побєда» було багато зроблено для розбудови та благоустрою села. У цей час з’являється ряд новобудов: сільський клуб, двоповерхове приміщення школи із спортзалом, дитячий садочок, адміністративна будівля, їдальня, тваринницький комплекс на 300 голів великої рогатої худоби, будинки для молодих спеціалістів. Для населення побудовано водогін питної води, по селу прокладено дороги з твердим покриттям, було газифіковано село Ганусівка та село Пантюхине.

Ганусівська загальноосвітня школа розрахована на 199 учнів. На сьогоднішній день школа малокомплектна,  але завдяки наполегливій праці  директора школи, Гануса Олександра Сергійовича, педагогічного колективу, школа продовжує виконувати свою основну задачу – навчання та виховання дітей. У приміщенні школи розміщена етнографічна експозиція « Історія мого села» , яка була створена під керівництвом Артем’євої Аліни Олександрівни. 

Завдяки фінансовій допомозі депутатів районної ради  та зусиллям трудового колективу Ганусівської ЗОШ І-ІІ ст.. в приміщенні школи відновлено систему опалення, збудовано міні котельню, для школярів відновлено шкільну їдальню, поновлено каналізацію. 

Спільними діями сільського голови Плиса В.І., депутатів місцевої ради, приватного підприємства сільськогосподарської виробничої фірми «Агро» відділення «Ганусівське» на чолі з Білокобильським В.Ф. газифіковано приміщення сільського клубу та бібліотеки, сільської ради. Сільський будинок культури розрахований на 300 місць і є основним місцем відпочинку населення нашого села. На чолі із завідуючим сільським клубом, Сировим Михайлом Івановичем, тут організовуються і проводяться різні культурно-масові заходи. У серпні 2011 року жителі села Пантюхине відзначили річницю заснування свого села. Під час святкування був проведений обряд освячення криниці, святковий концерт підняв настрій не тільки молоді, а й людям похилого віку, адже на свято з’їхалося багато мешканців, які раніше проживали в цьому селі.

Традиційними стали масові культурні заходи: День вулиці, День Нептуна, Новорічний вогник, Свято Масляної, святкові концерти.  

Село електрифіковано, газифіковане. За рахунок коштів районної та сільської ради реконструйовано приміщення сільського клубу у селі Пантюхине, підведено газопровід до Пантюхинського ФПу. Для обслуговування населення працюють магазин, бар, аптека.

З 2004 року на території сільської ради діє приватне підприємство «Агро». Для сільськогосподарського підприємства ПП СВФ « Агро» відділення « Ганусівське» основним напрямком сільськогосподарського виробництва є виробництво зернових, технічних культур. На полях ПП СВФ « Агро» відділення «Ганусівське» використовуються новітні технології. Закуплені і вже працюють нові енергонасичені комплекси та машини. Серед передовиків господарства необхідно відмітити механізаторів Несміянова Сергія Петровича, Личмана Володимира Івановича, Худзяка Володимира Йосиповича, Гануса Олександра Семеновича; комбайнера – Шаповалова Євгенія Володимировича; водіїв – Віннікова Віктора Григоровича, Гануса Володимира Семеновича.

Село славиться своїми знатними пасічниками – це родина Миршевого Володимира Семеновича, який одержав нагороди: золоту медаль «Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР» (1983р.), орден « Знак Пошани» (1986р.), срібну медаль «Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР» (1989р.).

Територія Ганусівської сільської ради розташована у прикордонній смузі, тому на її території діє Закон України «Про державний кордон України» і охорону державного кордону здійснює Луганський прикордонний загін Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Незважаючи на всі негаразди в галузі сільського господарства життя села продовжується, селяни не втрачають надії на краще майбутнє, досягти якого можливо лише своєю сумлінною працею. Історія села продовжується в щоденних справах і нових звершеннях жителів наших сіл.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *